0

Video ohlédnutí – letní putování za hudbou

Ohlédnutí za Prázdninovým putováním za hudbou.

Krásné tóny a hlasy na stejně krásných místech první středu v září dozněly a nám zbyly jen milé vzpomínky a čas na bilancování celé této akce.

Prázdninové putování za hudbou byl spontánní nápad. Chtěla jsem po té jarní atmosféře všeho toho strachu, zákazů a všeho toho negativního, co bylo spojené s coronou, udělat něco pozitivního. Něco, co lidem pohladí duši a na chvilku odvede od všech starostí, strachu, smutku a nejistoty. No a mně v takových chvílích pomáhá setkání s přáteli, hudba i příroda a tak mě napadlo to vše spojit a udělat radost sobě, přátelům a lidem v Kutné Hoře. No a nápad byl na světě.

Oslovila jsem svého kamaráda muzikanta, kterého si lidsky i muzikantsky velice vážím, a popsala jsem mu celý svůj nápad. A jemu se líbil. Slíbil mi, že se domluví se svou kapelou a dá mi vědět.

A za necelý měsíc bylo v údolí Bylanky, v lese, kde se říká Na Divadélku, první zahájení Prázdninového putování za hudbou. Pak už to jelo jak po drátku a proputovali jsme sedm krásných míst a všichni společně zažili sedm krásných originálních večerů. Jako zázrakem nám bylo nakloněné i počasí, protože ani jednu středu o prázdninách nepršelo. Podařilo se nám odklonit i plechovou kavalérii. To když před zahájením večera u sv. Vojtěcha vyjely na přilehlé pole kombajny a najednou nebylo vidět na krok a slyšet ani na dva. Bylo to docela drama, ale po domluvě se zemědělci vše dopadlo dobře. Kombajny přejely na jiné pole a nechaly nám prostor. Pak se vrátily svou práci dokonat. Poslední tóny pak zněly za světel zpět se vracející plechové kavalérie což, byl také nezapomenutelný zážitek.

Chtěla bych touto cestou moc poděkovat všem muzikantům, kteří na Prázdninovém putovaní za hudbou vystoupili, a hráli pro nás všechny úplně zdarma. Předně skupině JeToJedno, Janičce Kohlové, Dušanovi Lapáčkovi a Mírovi Bálanovi. Pro ně to bylo velice náročné a omezující v době prázdnin i po nečekaném odchodu Míry Balána na druhý břeh, což všechny, ale nejvíce právě Mírovi spoluhráče velice bolestně zasáhlo.

Dále pak Karlu Pektorovi, Svatce Šulcové a jejich skupině Náhodné setkání, Honzovi Ingrovi, Robertu Svobodovi, Kačce a Sašence Špalkové, Tomášovi Klailovi. Poděkování patří i všem, kdo na naše večery přišel a díky Vám byly naplněny krásnou atmosférou a akce splnila to, co jsem si přála. Také chci velice poděkovat za Vaše dobrovolné vstupné. Díky Vám se mi podaří splnit slib, který jsem dala v duchu jednomu neznámému malému chlapci na vozíku, co se díval na běžecký závod a přál si být také jeden ze závodníků. Díky Vám se mi podaří závod pro imobilní děti v Kutné Hoře zrealizovat. Děkuji moc a těším se opět v létě 2021 na viděnou při dalším Prázdninovém putování za hudbou. A troufám si říci, že se budete mít na co těšit.

Gabriela Březinová

Leave a reply