0

Piano na náměstí oživuje centrum Kutné Hory

kultura_pianoAž vyrazíte na procházku do centra Kutné Hory, je pravděpodobné, že vás přivítá hudba. Od poloviny července totiž na Palackého náměstí instalované piano. Bývalá studentka Církevního gymnázia Zuzana Žáčková se nechala inspirovat podobnými akcemi ve velkých městech.
„Minulý podzim se nás profesorka dějin umění ptala, jak bychom vylepšili veřejný prostor. Proto jsem se hned spojila s kamarádem Ondřejem Kobzou, který piana na veřejných místech instaluje,“ popsala prvotní myšlenku Zuzana Žáčková, která začala shánět potřebná povolení. „Musela jsem vyřešit, kdo bude piano zamykat, kdo ho bude přikrývat v případě deště,“ naznačila s tím, že by si Kutnohoráci mohli piano užít do podzimu. „Potom se piano převeze zpět do Prahy. Pokud bude mít akce úspěch, na jaře se do Kutné Hory zase vrátí,“ naplánovala.
Volně přístupný hudební nástroj by mohl přispět k oživení kutnohorského centra. „Zdá se mi, že v Kutné Hoře je mrtvo. Proto jsem se podílela na organizaci studentského bazaru, pomaličku se snažím město oživovat, proto piano,“ vysvětlila Zuzana Žáčková.

Zdroj svoboda.info

Leave a reply