0

Levicoví politici? Darebáci a příživníci.

Volební lídr ČSSD, Lubomír Zaorálek se kriticky vyjádřil o podnikatelích, kteří neplatí zaměstnancům podle něj dostatečně vysoké mzdy. Doslova řekl, že „neplatit zaměstnancům slušnou mzdu je darebáctví“ a že když někdo není schopen podnikat tak, aby zajistil zaměstnancům normální život, měl by přestat podnikat. Takový podnikatel má, podle Zaorálka, pro naši zemi nulový význam.

 

Dokud byl pan Zaorálek ministrem zahraničí, byl přijatelným politikem a dokonce víc než to, byl dobrým ministrem zahraničních věcí. Bez ohledu na jeho stranickou příslušnost a zjevný levicový světonázor nás jako ministr reprezentoval dobře (což je, uznávám, jen můj soukromý názor). Teď vstoupil do volebního boje a opět vytáhl svoje extrémní levičáctví. Vyvolává třídní nenávist a dělá, jako by za nízké platy českých zaměstnanců mohli jen a pouze ti vykořisťovatelé, jejich zaměstnavatelé. Soudruh Zaorálek vytahuje rétoriku komunistů z doby před šedesáti lety. Prý jsou zaměstnavatelé, kteří neplatí dostatečné mzdy, darebáci.

 

Nejprve je nutné říct, že ani soudruh Zaroálek, ani soudružka Marksová, ani nikdo jiný není schopen říct, co to konkrétně znamená „dostatečně vysoká mzda“. Nejsou schopni, pokud si to nevycucají z palce, dát dohromady nějaké smysluplné výpočty a výši mezd, které by podle nich měli zaměstnavatelé platit. Proč? Protože neexistuje nic takového, jako jednotná výše mzdy či nějaký univerzální výpočet pro to, jak by měl být placen „zaměstnanec“. To slovo jsem napsal do uvozovek, protože soudruzi socialisté s ním zacházejí, jako s jakýmsi obecným, generálním pojmem. Přitom je jasné, že každý zaměstnanec je jiný, každá práce je jiná, každá firma je jiná atd. atd. Tedy množství proměnných, podle kterých je zaměstnanec placen, je tak velké, že nelze mzdu jakkoli normovat. To by samozřejmě zastánci socialismu velmi rádi změnili. Všem stejně, aby neměli lidé motivaci, aby se dalo lidmi lépe manipulovat, aby se dala společnost snadno řídit.

 

Ano, mzdy v ČR jsou skutečně jen čtvrtinou či třetinou mezd rakouských či německých. Viníkem však nejsou zaměstnavatelé, kteří by rádi platili více, pokud by mohli, ale stát, který uměle navyšuje náklady zaměstnavatelů.

 

Každý soudný člověk si je vědom toho, že v ČR je extrémně nízká nezaměstnanost, tedy lapidárně řečeno, nejsou lidi. V této situaci dělají zaměstnavatelé všechno pro to, aby získali nové zaměstnance, nebo aby je přetáhli od jiných firem. To jde jen či především pomocí výše platů. Důvodem, proč nemůžou zaměstnavatelé zvednout platy o desítky procent nebo dokonce na násobky dnešních mezd, je vysoká cena práce. Člověk, kterému byste chtěli dát alespoň 25000Kč čistého vás stojí téměř 50000Kč na přímých mzdových nákladech (přičemž ostatní a další náklady na pracovní místo jdou opět do velkých desítek tisíc korun).

 

Jen člověk extrémně snížené inteligence, náš pan prezident by jej nazval idiotem, by uvěřil tomu, že zaměstnavatelé v době, kdy nemůžou sehnat zaměstnance, nechtějí platit lepší mzdy. Bohužel však firmy narážejí na strop svých možností, protože hladový stát si bere polovinu mzdových nákladů. Tvrdit, že podnikatelé jsou darebáci, kteří nechtějí platit, tedy může jen darebák.

 

K výrokům pana Zaorálka je třeba říci jasně: To vy, pane Zaorálku, Marksová a spol. jste darebáci. To vy nemáte co dělat v čele státu, protože vy jste příčinou nízkých mezd českých zaměstnanců. To vy, socialisté a ostatní levičáci, jste vytvořili z České republiky antisociální stát, který prostřednictvím odvodů a daní bere zaměstnancům 70 % ceny jejich práce. To vy jste udělali ze státu pro občany placenou službu, kdy za každý úkon musíme státu platit. To vy utrácíte naše peníze za nesmyslné projekty, tu 400 milionů na genderové neziskovky, tady dotace pro penzióny vašich kamarádů, jindy za naše peníze zbohatne odcházející socialistický politik. Vy, soudruzi, uměle a stále navyšujete platy ve státní sféře, ačkoli je jasné, že zadlužený stát na to nemá. Zvýšíte platy úředníkům, z nich si vezmete 70 % na odvodech a daních, a všechno to zaplatí zaměstnanci soukromých firem.

 

Abyste na to měli, abyste mohli podplácet různé skupiny voličů, zdaňujete již jednou zdaněné peníze. Pokrytecky hájíte zaměstnance, a přitom je bezohledně ždímáte. A potom jejich peníze rozdáte velkým firmám, prý jako investiční pobídky. Co to je? To je například 40 miliard korun, které jste jen za poslední tři roky rozdali pouhým 258 velkým zahraničním firmám! Za 6 miliard jste vystavěli průmyslovou zónu, aby se mohla rozšiřovat firma, která má 22 miliard korun ročního zisku!

 

Tak hospodaříte s penězi daňových poplatníků. Rozhazujete, děláte si svoje kšeftíky a občany považujete za užitečné idioty, kteří vás zvolí, abyste zůstali u koryta. A potom si troufáte kritizovat a dokonce špinit podnikatele, kteří na vás vydělávají. To je drzost, to je darebáctví.

Soudruzi, socialisté všech zemí a stran, vy jste darebáci, vy jste ti neschopní, vy ničíte a vyžíráte tento stát.

Radomil Bábek

 

Leave a reply