0

Příjemná novinka v kutnohorském Tylově divadle

17. září bylo pro návštěvníky vynikajícího představení muzikálu Balada pro banditu v nastudování Východočeského divadla Pardubice připraveno příjemné překvapení. V průběhu přestávky pozvala ředitelka Tylova divadla Veronika Lebedová diváky do nově upravených prostor v prvním patře budovy, kde v rámci úprav interiérů divadla byla otevřena Divadelní minigalerie nazvaná Setkávání u Tyla.

Jako první zde svá díla představila kutnohorská sochařka a řezbářka Hana Richterová. Nová galerie bude ale postupně prezentovat další zajímavá díla mladých tvůrců. K proměně došlo i na místě bývalé šatny pro diváky, kde vznikla příjemně působící odpočinková zóna pro společenská setkávání diváků představení. Citlivé úpravy se také dočkal salonek, jehož nové vybavení i změna prostorového řešení rozhodně přispěly
k elegantní atmosféře kutnohorského divadla. Součástí úprav byla také repase skleněné vitráže z roku 1933, oddělující salonek od promenoáru v 1. patře. Budoucí návštěvníci divadla jistě ocení mistrnou práci předního českého odborníka v této profesi, pana Jaroslava Skuhravého.
Do začínající podzimní divadelní sezony tedy kutnohorské Tylovo divadlo vykročilo velmi úspěšně. Jak ve svém vystoupení zmínila ředitelka divadla, další úpravy, tentokrát suterénních prostor divadla, se v dohledné době stanou realitou. Dík za to patří nejen současnému vedení města, ale hlavně mladé a energické ředitelce Veronice Lebedové i všem pracovníkům divadla.

tylovo-divadlo

-mš-
Fotografie autor

Leave a reply