0

Moje prázdniny

Na začátek prázdnin jsem se těšil již během školního roku. Již potřetí mi rodiče naplánovali ozdravný pobyt na ostrově Hvar. Myslel jsem si, že to bude všechno stejné jako ty roky předchozí, ale bylo to nakonec úplně všechno jiné.
Z pražského nádraží Holešovice jsem měl frčet směr Hvar odpoledne ve 14 hodin. Přijeli jsme tam samozřejmě včas. Táta mi pomohl s kufrem
a mamka mi naposledy zkontrolovala cestovní doklady a všechny papíry o mně. Jako například to, že umím plavat a že se musím denně mazat krémem, abych se zbavil úporného pnutí a svědění pokožky. Přišli jsme na zastávku číslo 8 a nikde nikdo. Mamču chytly nervy, jestli vůbec odjíždím
v tento den. Bylo to pěkně divné. Zrovna pražilo slunce, takže jsem vypil všechno pití, které jsem měl s sebou na dlouhou cestu. Po chvíli se k nám řítí rozesmátý chlapík. Nevím, kolik mu bylo; něco mezi padesáti a sto padesáti, a začal rodičům podávat ruku, a z jeho úst vyšlo: ,,Dobrý den, já jsem inženýr Vláďa Hruška.“ Máma se začala neuvěřitelně smát a Vláďa nechápal, co se děje. Mamča hned na Vláďu, jestli je to ten Vláďa Hruška z televize Nova a kde má něco dobrého k jídlu. Takže jsme se nasmáli všichni. Vláďa nám oznámil, že pojede pouze 14 dětí a že to bude trochu takový privátní zájezd a ne jako na Mořském koníkovi, kam jsem vždy odlétal s 300 dětmi.
Nakonec byl pobyt úžasný! Jela s námi paní doktorka, která se stala mojí nejlepší kamarádkou. Naštěstí se nikomu nic nestalo, a tak jsme ji jako paní doktorku vůbec nemuseli využít. Občas jí dokonce zavolám. Je sice z Brna, ale možná ji někdy navštívím. Během pobytu se ze mě stal ,,poloviční doktor“.
Vláďa byl naprosto pohodový. Hlavně mi všechno dovolil; zmrzlin jsem denně mohl sníst tolik, kolik se do mě vešlo. Byl hodně sportovně založený, což není moje silná stránka. Ale dokonce jsem se naučil i kopnout do míče.
A abych nezapomněl… Vyhrál jsem diplom za nejvíce znalostí ze všech oborů. Mám ho doma vystavený a každý večer přemýšlím, jak se mi tento malý zázrak podařil.

Matěj Suchánek, 5. B, Základní škola Jana Palacha

Leave a reply