0

Za zdmi Základní školy Žižkov se o prázdninách pilně pracovalo

Prázdniny už jsou dávno za námi. Zatímco děti odpočívaly, chodily na plovárnu, vyrazily do ciziny nebo k babičce, v naší škole se rozhodně nelenošilo. Za školními zdmi se intenzivně pracovalo.
Když jsme po dvou měsících překročili práh školní budovy, všimli jsme si nejprve šaten, které byly přes prázdniny vymalovány a některé i odvlhčeny. Byla to pro nás příjemná změna.
Další překvapení nás čekalo v prvním patře. Před prázdninovým volnem mi bylo jasné, že k nějakým změnám dojít musí. Do naší školy se totiž zapsalo mnoho nových žáků, věděli jsme, že tři deváté ročníky budou nahrazeny čtyřmi prvními. A protože většina tříd byla již využita, na další nezbývalo odpovídající místo. Musel se tedy vymyslet plán, jak vměstnat nové žáky do školy. Proto došlo k rekonstrukci dvou tříd v prvním patře – z bývalé učebny přírodopisu vznikla jedna velká pro prvňáčky, a hned vedle se vyjímá druhá, která byla nově vybudována propojením bývalého kabinetu přírodopisu s jazykovou učebnou.
Poslední velká viditelná změna na nás čekala v těsné blízkosti školy, v jídelně. Na první pohled jsme si jí nevšimli. Při odchodu z jídelny už ale nešla přehlédnout. Zatímco před prázdninami bývaly u vchodu do budovy toalety, na nichž se zub času již značně podepsal, nyní, jak u dívek, tak u chlapců, je komplet nově zrekonstruované sociální zařízení. A musím dodat, že krásně. Nachází se tam velké zrcadlo, nové záchody
i umyvadla. Děvčata mají toalety laděny do oranžova s červenými puntíky a chlapci do zelena. Nově byly v jídelně vymalovány také zdi, díky nimž je nyní prostor pro stravování o hodně veselejší.
Všechny tyto změny na mě zapůsobily velmi dobře. Jsem rád, že se prostředí, ve kterém studujeme, jíme a trávíme spoustu času, stále vylepšuje.

Filip Luňák, 9. A
Základní škola Žižkov

Leave a reply