0

Na náměstí „zamrznou“ mladí herci i kolemjdoucí, zapojte se

Studenti Tylovy herecké školy Václava Veselého se opět po roce pokusí zajímavým happeningem oslovit kolemjdoucí a připomenout jim netradičně smysl adventu a nadcházejících Vánoc.
Lidé procházející v pátek 19. prosince kolem půl čtvrté odpoledne přes Palackého náměstí v Kutné Hoře mohou zažít zvláštní úkaz. Na okamžik tam „zamrzne“ několik skupinek i jednotlivců. Mladí studenti herectví se tak v určitý čas naráz zastaví v pozicích, tak jak je moment signálu překvapí. Pokusí se tak ve štronzu setrvat několik minut.
„Smyslem této akce je dát kolemjdoucím symbolicky impuls, že doba před Vánocemi by měla být časem zklidnění a zastavení, ale také setkávání přátel. K aktérům se může připojit kdokoliv ze zájemců. Čím více lidí, tím zdařilejší efekt,“ říká organizátor happeningu Václav Veselý. Z tohoto netradičního setkání bude rovněž pořízen filmový záznam. Jakub Sloup, který je členem herecké školy a je jako kameraman podepsán pod dosud vytvořenými krátkými filmy „herečáku“, situace z náměstí natočí a v herecké škole pak budou zpracovány v další zajímavý audiovizuální projekt. Na záznam z loňského premiérového pokusu se můžete podívat na youtube pod odkazem www.youtube.com/watch?v=W1OSbvcMkPU.

Leave a reply