0

Když v Lorci hráli ještě borci

Vzpomínám na úspěšnou fotbalovou událost, která se stala před šedesáti lety, přesně v neděli 13. listopadu 1955 v Kutné Hoře na stadionu v Lorci, kde 3 000 diváků přivítalo přeborníka ligy Dynamo Praha (dříve Slavia) k přátelskému utkaní s druholigovým Dynamem Kutná Hora. Hosté se slavným Pepim Bicanem trochu podcenili domácí fotbalisty, kteří do poločasu vedli již 4:0. Střelecký den měl Standa Kotek, který vstřelil tři góly z trestných kopů, což je dnes nevídané, další úspěch zaznamenal Jirka Frajták. Ve druhém poločase přidali další tři góly Uhlíř, Jiráček a opět Frajták. Senzace byla na světě a zvláště fotbaloví senioři vzpomínají dodnes. \/ýhra 7:4 proslavila
v tisku Kutnou Horu.

Pro oživení paměti připomínám sestavy: Dynamo Praha-Uharčík – Kocourek, Hildebrant- Fišer, Ipser, Janovský – Štádler, Hubálek, Bican, Hemele, Pešek. Góly Hemele 2, Bican a Štádler. Dynamo Kutná Hora: Chramosta
– B. Hřídel, Polívka -Bláha, Stružínský, Zumr – Frajták, Jiráček, Jíra, Kotek, Uhlíř.