0

Česká bašta 2014 v Kolíně

ceska_basta_2014Kolínské Karlovo náměstí bude v sobotu 13. září gastronomickým pupkem našeho regionu. A nejen regionu. V deset hodin dopoledne tu vypukne již druhý ročník akce, která má libozvučný název Česká bašta a v podtitulu Setkání klobás, jitrnic, tlačenky, sekané, uzeného a dobrého českého piva s obyvateli České republiky.
Ústřední kolínský rynek provoní vyhlášené uzeniny, dršťková či jitrnice vyhlášených řezníků a uzenářů, dále na vás zaútočí z pánve vůně husích jatýrek a čerstvě udělaných ryb. Protože se končí až o desáté hodině večerní, určitě stačíte ještě ochutnat štrůdl, sýry, pardubický perník, čokoládu, víno, preclíky, ba i zelí a další dobroty. No a dobré jídlo se má dobře zapít. Proto na čepu bude pivo ze třinácti malých a středních českých pivovarů, takže pivaři, a nejen oni, si opravdu přijdou na své. Pro dítka, ženy v pokročilém stadiu těhotenství a vyléčené alkoholiky i limča bude a klasická česká, tedy malinovka. Takže vás opravdu čeká pestrá přehlídka malých, ale českých výrobců potravin.
Kromě dobrot si návštěvníci užijí
i různých soutěží dětí i dospěláků a hojně kultury, neb nejen dlabancem živ je člověk. Kdo v životě neměl možnost vidět na živo skupinu ABBA nebo Freddie Mercuryho, má jedinečnou šanci. Tedy alespoň v revivalové, ale velmi kvalitní podobě. Nebo Kolínský big band, to je také super banda, moderátor Václav Žmolík je pohledný sympaťák, pořadatelé dělali, co mohli… tak přijďte juknout a něco zakousnout… a popít.
Slavnostní zahájení je v pravé poledne, následuje polední koncert již zmiňovaného Kolínského big bandu a od dvou hodin se celé Karlovo náměstí i s vámi návštěvníky a písničkami Kolínského big bandu na hodinu ocitne na vysílacích vlnách Českého rozhlasu Dvojky v celé České republice.

Leave a reply